0
 x 
Кошик пустий, чекає на товари!
compare
0
 x 
Додайте товари для порівняння

Лінійні штрих-коди є ключем до отримання інформації про товар з бази, а в двовимірних штрих-кодах навіть можна закодувати великий обсяг інформації (текст, посилання на сайт, дані про товар). Щоб декодувати штрих-код і перетворити на літери або цифри - найкраще підійде сканер штрих-коду.

При виборі сканера вам варто відповісти на кілька питань, після яких ви точно зможете зрозуміти, який сканер підходить саме під ваші завдання.

Сканер повинен бути ручним, проекційним або стаціонарним?

Ручні сканери – це пристрої для невеликих магазинів чи складів, де немає великого напливу людей. Використовуючи ручний сканер, касир витрачає час на те, щоб спозиціонувати сканер щодо товару або навпаки.

Проекційні (настільні) сканери використовуються у великих магазинах, оскільки вони мають більше вікно сканування і часто багато ліній сканування, що допомагає касиру швидко вважати штрих код. Більшість проекційних сканерів є комбінованими - можуть бути як ручними так і працювати в автоматичному режимі звільняючи касиру обидві руки.

Однак якщо у магазині утворюються черги – краще використовувати стаціонарний сканер. Стаціонарний сканер штрих кодів, зазвичай, використовується в супермаркетах чи місцях де присутність касира не передбачено (каси самообслуговування). Він має ще більше вікно зчитування, ніж у проекційного. Тому зростає і пропускна спроможність каси.

Крім вище перерахованих сканерів у класі стаціонарних сканерів є ще біоптичні сканери. Вони використовуються в гіпермаркетах, де для обслуговування клієнтів дорога кожна секунда. По суті вони складаються з двох сканерів – горизонтального та вертикального. У такому пристрої зони сканування перетинаються і сканер зчитує штрих-коди які розташовані на 5-ти сторонах товару.

Серед ручних сканерів окрему нішу займають радіосканери та сканери з пам'яттю

Яка технологія сканування?

Лазерні – можуть зчитувати з великої відстані, проте зазвичай можуть зчитувати лише лінійні 1D штрих коди.

Імідж сканери - з'явилися на ринку не так давно, поступово наздоганяють лазерні сканери за швидкістю зчитування, і, що важливо, можуть читати як 1D, так і 2D штрих-коди.

Які типи штрих-кодів зчитуватимуться - 1D, 2D, «електронні»?

Розрізняють одновимірні/лінійні (1D) та двовимірні (2D) сканери. 1D сканери зчитують штрих-коди з швидкістю, що принесло їм таку популярність на ринку. Часто можна зчитувати штрих-коди під будь-яким нахилом. 2D сканери-імаджери сканують, як 1D, так і 2D штрих-коди, PDF 417, QR коди, Matrix. Як правило, можуть зчитувати штрих-коди поганої якості або зіпсовані штрих-коди.

Крім цього, існує поняття «електронних» штрих-кодів – коли штрих-коди відображаються на екрані мобільних телефонів або планшетів, ноутбуків. Останнім часом вони знаходять все більшого застосування в мобільному маркетингу. Деякі моделі сканерів можуть зчитувати 1D або 2D "електронні/цифрові" коди.

Сканер повинен бути з провідним підключенням або повинен передавати дані з відстані (бездротове підключення) або вміти накопичувати штрих-коди в пам'яті?

При роботі на касі або POS-системі (магазини, аптеки та ін.), підійде звичайний дротовий сканер.

Для сканування на відстані варто відповісти на запитання: на якій відстані буде скануватися. Для відстані до 100 м прямої видимості використовують бездротові радіосканери з Wi-Fi або Bluetooth.

Якщо сканування відбуватиметься на віддаленому складі і не потрібно передавати дані в режимі online, то вам підійде сканер з пам'яттю, який накопичує дані і передає їх пізніше.

Який інтерфейс підключення сканера необхідний?

Існує три основні інтерфейси RS-232, USB та KBW (розрив клавіатури). Оскільки більшість останніх моделей ноутбуків оснащені лише USB портами і сканер може обмінюватися даними, а й отримувати живлення по USB – це найпопулярніший інтерфейс. Але для підключення до системи POS часто використовується RS-232 інтерфейс.

В яких умовах використовуватиметься сканер штрих-коду?

Існує кілька стандартів захисту від пилу та вологи. Залежно від умов, у яких використовуватиметься сканер, варто вибрати рівень захисту корпусу. Якщо місце роботи чисте і сухе, наприклад офіс або магазин - варто вибрати сканер зі стандартним рівнем захисту (часто IP 42).

Якщо сканером будуть користуватися досить часто і є можливість падіння з висоти (наприклад цех або склад), якщо це буде сире та вологе приміщення або приміщення з мінусовими температурами, тоді швидше за все необхідний сканер з промисловим рівнем захисту IP 54, IP 64.

Чи використовуватиметься сканер при низьких температурах?

Більшість сканерів призначені для роботи в кімнатних температурах (до 0°С), тому якщо вам знадобився сканер для роботи при негативних температурах (до -20°С).

Яка етикетка буде використовуватися при скануванні, яка якість нанесеного штрих-коду на упаковку товару?

Якщо робота проходитиме з етикетками в хорошому стані і при досить яскравому освітленні, то немає необхідності в дорогому сканері, з цим впораються дешевші моделі. Однак якщо ви матимете справу з пошкодженими в експлуатації етикетками, затертими або неякісно продрукованими, варто купити сканер вищого класу.