0
 x 
Кошик пустий, чекає на товари!
compare
0
 x 
Додайте товари для порівняння

Що таке термінал збору даних та як розшифровується ТЗД?

Термінали збору даних (скорочено ТЗД) – це спеціалізовані мікрокомп'ютери (іноді дуже схожі на смартфони) у промисловому корпусі та з вбудованим сканером штрих-коду. Вони використовуються в бізнесі для обліку товару (відстеження приходу/відпустки та внутрішніх переміщень), інвентаризації товару та основних засобів.

ТЗД – це скорочення, абревіатура, означає термінал збору даних.

Скільки коштує ТЗД? Яка у терміналу збору даних ціна?

Оскільки різновидів терміналів (або як їх часто називають інвентаризатори) безліч - варто відповісти на багато питань: який форм-фактор потрібен, який тип скануючого модуля, операційна система, чи потрібна клавіатура, додаткові опції тощо.

Однозначно, дешевше коштуватимуть термінали збору даних бв. Наш сервісний центр з ремонту ТЗД проводить передпродажну підготовку, діагностику та ремонт ТЗД. Тому на ТЗД бв ми надаємо гарантію 6 місяців.

Особливу категорію займають пристрої, які також відносять до класу ТЗД для складу – транспортні комп'ютери та мікрокіоски.

При обмеженому бюджеті та нетривалій потребі у сканерах терміналах – ми пропонуємо послугу оренди терміналів збору даних.

Вибір типу терміналу - де використовуватиметься і яка буде інтенсивність навантаження на термінал?

Існує три види форм-фактора: стандартна конфігурація (Straight), з скануючою головкою (Rotating), що обертається, і конфігурація з пістолетною рукояткою (Gun).

Стандартний форм-фактор (коли скануючий модуль вбудований в корпус) підійде для тих користувачів, які частіше користуватимуться тач-скрином і часто використовуватимуть екран для отримання інформації. У роздрібних магазинах зазвичай використовують термінали у стандартному форм-факторі.

Якщо на складі багато товарів/коробок знаходиться у важкодоступних місцях – то зручно використовувати ТЗД Zebra з поворотною головкою (Zebra МС3090\МС3190\МС32\МС33). Тоді оператор зможе вважати товар із товару, що знаходиться на невеликій відстані від стіни або іншого товару.

Конфігурація з пістолетною рукояткою, підійде для тих користувачів, які більшу частину інформації прийматимуть методом сканування штрих кодів, оскільки такий ТЗД зручно тримати і наводити. Кнопка сканування знаходиться на ручці. Вага поступово розподіляється на всю долоню. Крім того, проведено дослідження, що користувач майже завжди після сканування перевіряє на екрані інформацію, чи той товар рахований. Ці секунди акумулюються в годинник за робочий тиждень. Для терміналу з пістолетною рукояткою загальний час на повороти набагато менший.

Який мобільний термінал збору даних необхідний складу?

Для невеликих опалювальних складів з невисокою ймовірністю падінь підійде термінал зі ступенем захисту корпусу IP 54 і меншою кількістю гумових вставок на корпусі.

На виробничих підприємствах використовуються термінали з більш високим ступенем захисту корпусу. Зазвичай, вага захищених пристроїв – вище, тому було розроблено форм-фактор із пістолетною рукояткою.

Які типи штрих-кодів потрібно зчитувати?

Якщо Ви вирішили купити термінал збору даних, то важливо врахувати також які штрих-коди будуть зчитуватися за його допомогою.

Якщо це будуть одномірні/лінійні штрих-коди, надруковані на упаковках продуктів, тоді вам найкраще підійде термінал збору даних із вбудованим лазерним сканером.

Якщо ж є потреба в зчитуванні не тільки 1D штрих кодів, а й 2D, зверніть увагу на ТЗД з імідж сканером. Крім того, такий сканер може зчитувати "електронні" штрих-коди (з екранів мобільних телефонів або планшетів).

Яка операційна система у ТЗД потрібна?

Існує три основні операційні системи, які використовуються в терміналах - Windows Mobile, Windows CE та Android.

Windows Mobile – це розширена версія, яка використовує стільникові мережі WAN, тому вона найпоширеніша

Windows CE – це бюджетна версія, вона підходить для людей, які розробляють власні програми.

ТЗД Android - нове віяння в корпоративних додатках і через відсутність підтримки від Microsoft на Windows Mobile стає все популярніше.

Який комунікаційний канал передачі даних?

Існує декілька можливих режимів передачі та отримання даних – Offline, WPAN-Bluetooth, WWAN та WLAN-WiFi.

Offline (batch) – це режим нагромадження даних, і подальша передача через комунікаційний кредл. Більшість терміналів мають внутрішню пам'ять і можуть працювати у цьому режимі. Деякі б.в. і навіть нові термінали можуть працювати лише у offline режимі.

Bluetooth – це простий у використанні режим, однак має обмеження по дальності, плюс пристрій, на який передається інформація, теж має бути оснащений модулем Bluetooth. Зазвичай дальність дії до 10 м. Найчастіше термінал може передавати дані через Bluetooth на мобільні принтери етикеток.

Wi-Fi – це найпоширеніша технологія, оскільки дані передаються як реального часу. Використовується для покриття території бездротовими точками доступу.

Якщо термінал має можливість передавати даних по мобільному зв’язку – це ще краще для окремих сфер використування.

Яка потрібна дальність сканування?

Для більшості терміналів збору даних максимальна дальність сканування – 0,5 м. Якщо вам потрібна вища дальність, то наша компанія може запропонувати далекобійні сканери.

Який тип батарей потрібний?

Деякі моделі терміналів мають можливість вибору батареї (стандартна або посилена). При великому навантаженні на термінал найкраще використовувати посилені батареї. За спостереженнями користувачів, із звичайною батареєю можна працювати 4-5 годин, а із посиленою 6-8 годин без підзарядки.

Який обсяг пам'яті необхідний у ТЗД?

Вибір акумулятора – батареї для ТЗД залежить від того, наскільки ресурсоємна програма (програмне забезпечення) буде встановлена ​​на ТЗД, як інтенсивно використовуватиметься термінал протягом робочого дня.

Існують конфігурації з 256\512\1GB\2GB\3GB пам'яті. Так як у більшості клієнтів свої розроблені додатки, то варто відштовхуватися від того, який обсяг пам'яті вимагатиме ця програма.

Крім самих батарей (основної і запасної) має сенс звернути увагу які комунікаційно-зарядні пристрої (кредли) існують у виробника. А саме – на скільки батарей чи терміналів. Чи є можливість з'єднання кредлів між собою для заряджання від однієї розетки, як наприклад у Point Mobile.

Яка температура приміщення під час експлуатації, чи використовуватиметься термінал на відкритому складі, у порту, у складі-холодильнику?

При виборі мобільного терміналу сканеру необхідно врахувати умови експлуатації. Бюджетніші термінали можуть працювати при температурах до -10 ºС. Захищені ТЗД можуть працювати при температурах від -20 до +50ºС.

Який потрібен клас захисту, чи потрібна підвищена волого-або пилозахищеність, ударостійкість?

Для опису рівня захисту користуються показником IP, перша цифра – це захищеність від пилу, а друга – від вологи. Для ТЗД, як правило, використовують три основні стандарти IP54, IP64 та IP67.

Якщо термінал збору даних працюватиме в теплому приміщенні, в якому немає підвищеного рівня пилу, то немає необхідності брати термінали з підвищеним рівнем захисту, підійде стандартний рівень захисту (наприклад МС2180\МС3090\МС 3190\МС32).

При роботі на складі або виробничому цеху, де є можливість потрапляння жиру, мазути або іншої рідини, підвищена вологість або підвищений рівень забрудненості пилу, варто вибрати термінал з класом захисту IP64. (МС9090\МС9190\МС92\МС93) або термінал Point Mobile PM 451, PM 550

Для роботи на відкритому складі, де є можливість попадання вологи (дощ або сніг) використовується термінали з IP67 класом захисту та вище. (МС9590\МС9596\)

Яка кількість клавіш для ТЗД оптимальна?

Для введення цифр підійде клавіатура з мінімальною кількістю клавіш – 28.

Для введення великих текстових повідомлень краще вибрати клавіатуру, яка має максимальну кількість клавіш, наприклад 53 клавіші.

Який розмір екрана?

Є кілька основних розмірів екрана від 2,3 до 5 дюймів. Чим більший екран, тим краще видно інформацію і тим зручніше користуватися самим пристроєм.

Де купити термінал збору даних в Україні?

Найбільш оптимальний варіант - купити ТЗД у спеціалізованих продавців компаній з продажу штрих-кодуючого та торговельного обладнання. Такі компанії нададуть якісну консультацію та після покупки забезпечать гарантійне сервісне обслуговування. Додатковим плюсом буде наявність такої компанії свого сервісного центру. Так, наприклад, термінали збору даних Point Mobile ремонтуються у сервісному центрі в Україні, Вам не потрібно буде чекати, поки пристрої повернуться з ремонту з Європи чи Китаю.